Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Porady specjalistów

Jaki materac do łóżeczka dla niemowlaka

Wybór odpowiedniego materaca do łóżeczka dla niemowlaka to jedno z najważniejszych zadań, które stoi przed świeżo upieczonymi rodzicami. Statystyki pokazują, że jakość snu naszego malucha bezpośrednio wpływa na jego rozwój i samopoczucie.

 
Czytaj więcej
Materac do kołyski - Jaki wybrać?

Wybór odpowiedniego materaca do kołyski jest równie ważny, co wybór samej kołyski. Materac powinien zapewniać nie tylko komfort, ale także odpowiednie wsparcie dla rozwijającego się ciała dziecka. Poniżej przedstawiamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze materaca do kołyski, oraz różnorodność dostępnych opcji.

 
Czytaj więcej
Czy materac ma wpływ na rozwój stóp dziecka?

Stopy są niezwykle istotnymi i funkcjonalnymi elementami naszego ciała. Utrzymują cały jego ciężar i pozwalają się mu przemieszczać. Spontaniczny rozwój stóp odbywa się już w pierwszych miesiącach życia człowieka. Jednak jak zapewnić im kontrolowany i prawidłowy rozwój?

 
Czytaj więcej
Materac do łóżeczka 120x60 - jaki wybrać?

Wybór odpowiedniego materaca dla dziecka to jedna z najważniejszych decyzji, jaką muszą podjąć rodzice. Materac nie tylko wpływa na komfort snu malucha, ale także na jego rozwój oraz zdrowie kręgosłupa. Przyjrzyjmy się, jakie materace dziecięce 120x60 cm oferuje rynek i na co zwrócić szczególną uwagę przy ich wyborze.

 
Czytaj więcej
Pocenie się dziecka podczas snu - Możesz temu zaradzić

Czasami występuje pocenie się dziecka podczas snu, co absolutnie nie oznacza problemów zdrowotnych. Przyczyną nadpotliwości maluszka oraz wybudzeń, spowodowanych przegrzaniem może być wybór nieodpowiedniego materaca o niewystarczających właściwościach wentylacyjnych. 

 
Czytaj więcej
Czy materac lateksowy uczula?
Spokojny sen to fundament zdrowia człowieka na każdym etapie życia. Dlatego już od pierwszych dni po narodzinach warto o niego zadbać, między innymi dobierając odpowiedni materac dla dziecka.
Czytaj więcej
Jaki materac dla niemowlaka?

Noworodek powinien spać na materacu, który zapewni mu stabilną i bezpieczną pozycję. Materac nie może być ani zbyt miękki, ani zbyt twardy. Optymalny materac dla noworodka to taki, który został specjalnie zaprojektowany z myślą o niemowlętach, często oznaczony jako materac dla noworodków lub niemowląt.

 
Czytaj więcej
Jaki wybrać materac do gondoli?
Wózek spacerowy pełni rolę prawdziwego “łóżka na kółkach” w pierwszych latach życia dziecka. Stąd materac do gondoli stanowi jeden z najistotniejszych elementów jego wyposażenia, jako jedyny pozostający w bezpośrednim kontakcie z ciałem niemowlaka.
Czytaj więcej
pixel