Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak zabezpieczyć materac przed przemoczeniem, by dziecko się nie pociło?

2024-01-03
Jak zabezpieczyć materac przed przemoczeniem, by dziecko się nie pociło?

Ochraniacz 100% wodoodporny, tradycyjny czy premium AIR Protect?

Tradycyjny

Ochraniacz tradycyjny to połączenie laminatu wodoodpornego z materiałem używanym do produkcji prześcieradeł (u nas bawełna frote). Taka budowa nie przepuszcza zanieczyszczeń, ale także powietrza. Dziecko, które z zasady  poci się bardziej intensywnie niż dorosły, śpiąc na takim zabezpieczeniu, prawdopodobnie będzie się łatwiej wybudzać z powodu przegrzania oraz pogorszeniu może ulec jakość jego skóry (szczególnie u maluchów atopowych).

Test

Jeżeli posiadacz taki ochraniacz przyłóż swoje usta próbując przez niego przepuścić wydychane powietrze – praktycznie jest to niemożliwe.

Ochraniacz wodoodporny tradycyjny manufaktura materacy

Premium oddychający Air Protect

Ochraniacz Air Protect to tak naprawdę połączenie siateczki 3D z zabezpieczeniem omówionym wyżej. Siateczka 3D zapewnia doskonały przepływ powietrza między śpiąca na niej osobie a częścią wodoodporną. Ryzyko wybudzeń spowodowanych przegrzaniem jest bardzo ograniczone a jakość skóry z powodu nadmiernego pocenia powinna się poprawić.

Test

Jeżeli posiadacz taki ochraniacz przyłóż swoje usta od strony siateczki 3D próbując przez niego przepuścić wydychane powietrze – bez większego problemu

ochraniacz oddychający premium manufaktura materacy

Krótko podsumowując, oba zabezpieczenia są na 100% wodoodporne, ale ochraniacz:

Tradycyjny 

- jest zdecydowanie tańszy

- zapewnia ograniczoną wentylację

Oddychający Premium AIR Protect

- cena jest wyższa

- wzmacnia efekt wentylacji dziecka leżącego na materacu

- mniej wybudzeń z powodu przegrzania

- lepsza kondycja skóry

W praktyce przemoczenie materaca jest dość rzadko spotykane, bo obecnie stosowane pieluszki bardzo dobrze spełniają swoją funkcję ochronną (średnio ok 2-3 razy w roku dochodzi do przemoczenia materacyka wg naszych badań). Doskonale wentylowane środowisko snu sprawdza się dziecku w każdej minucie użytkowania materacyka.

Oba rozwiązania rekomendujemy przy odpieluchowywaniu. Ochraniacz oddychający Air Protect z siateczką 3D rekomendujemy nawet do codziennego stosowania i uwaga, mamy wariant dla dorosłych

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2024

Polecane

pixel